Xiaomi Redmi Note 9 3/64 Midnight Grey

Xiaomi Redmi Note 9 3/64 Midnight Grey


W obecnych czasach technologia przejęła większość sfer codziennego życia. Za jej pomocą bowiem jesteśmy w stanie dziś załatwić praktycznie każdą sprawę urzędową, bankową, firmową i tak dalej. Jednak telefony komórkowe Xiaomi Redmi Note 9 3/64 Midnight Grey i komputery to nie tylko poważne sprawy. Stanowią one bowiem dla większości społeczeństwa także atrakcyjne źródło rozrywki. YouTube, Netflix, Facebook czy też wszelkiego rodzaju gry mobilne stanowią świetną formę rozrywki dla prawie każdego, niezależnie od wieku. Czy aby na pewno jednak dobrym pomysłem jest poddawanie działaniu technologii najmłodsze dzieci?

Jak się coraz częściej okazuje, już kilkuletnie przedszkolaki są w stanie bezproblemowo poradzić sobie z efektywną obsługą smartfona czy też laptopa. Przez ten fakt, już po kilku latach główną formą spędzania czasu przez dziecko staje się użytek wszelakich urządzeń elektronicznych, które, jak już wiadomo, konstruowane są w taki sposób, by uzależniać. Coraz bardziej powszechne bowiem różne nałogi związane z technologią. Czy da się jakoś im zapobiec?

Negatywne skutki uzależnień

Współcześnie dzieci atakowane są technologią na każdym kroku. Wiele rodziców bowiem nie ma czasu, by ciągle się nimi zajmować, co jest całkowicie zrozumiałe, a alternatywę dla tej czynności stanowią chociażby bajki. Mimo, iż dają one upragniony efekt, czyli czas wolny dla dorosłych, dzieci bardzo łatwo się od nich uzależniają. Szczególnym przypadkiem są tutaj telefony komórkowe, które stosowane od najmłodszych lat mogą być bardzo ryzykowne. Nałóg bowiem od takich urządzeń może być opłakany w skutkach. Większa nerwowość dziecka, problemy w szkole czy też ze zdrowiem to tylko niektóre z poważnych objawów uzależnienia. Współcześnie jednak nie powinniśmy nabierać negatywnego stosunku do technologii. Była, jest i będzie nieodłączną częścią życia każdego z nas, stąd powinniśmy się jedynie nauczyć korzystać z niej w sposób poprawny. W końcu nastąpi przecież moment, gdy naszemu dziecku będzie potrzebny telefon komórkowy, a tym samym staniemy przed poważnym wyborem dotyczący zakupu stosownego modelu. Wiele rodziców decyduje się, by kupować telefony drogie, a zarazem wysokiej jakości, który posłużą ich pociesze przez długi czas. Czy jednak warto inwestować kilka tysięcy złotych w topowy smartfon, gdy na rynku dostępnych jest wiele więcej, tańszych alternatyw? Na to pytanie odpowiedź znajduje się w dalszej części artykułu.

Flagowiec czy budżetowiec?

Xiaomi Redmi Note 9 3/64 Midnight GreyNa rynku smartfonów istnieją ich dwa rodzaje: flagowce oraz budżetowce. Te pierwsze charakteryzują się możliwie najlepszą specyfikacją oraz idącą z nią w parze wysoką ceną. Wybiera się jest najczęściej w sytuacji, gdy poszukujemy najbardziej wydajnego telefonu komórkowego w danym roku oraz chcemy, aby posłużył nam przez następne kilka lat. Z drugiej jednak strony dziecko, które pierwszy raz będzie miało styczność ze smartfonem może nie zrozumieć powagi przedmiotu, jaki otrzymało. Stąd też ryzykujemy, że telefon ulegnie zniszczeniu, a koszty naprawy sięgać będą setek złotych. Czy flagowiec jest w takim razie dobrym wyborem? Niestety nie, gdyż istnieje alternatywa, jaką są budżetowce, jak chociażby Xiaomi Redmi Note 9, o którym więcej informacji znajduje się poniżej. Wracając jednak do tanich telefonów komórkowych, stanowią one świetny wybór dla dziecka. Są one bowiem tanie, a zarazem ich wydajność jest w pełni wystarczająca dla ucznia szkoły podstawowej. Być może nie uda się na nich otworzyć najlepszych produkcji mobilnych, lecz spełnią swoją rolę podczas wykonywania połączeń telefonicznych, pisania wiadomości czy też nauki. Xiaomi w tym wypadku jest czołowym producentem telefonów budżetowych, a jeden z ich modeli warto bliżej poznać.

Redmi Note 9

Xiaomi Redmi Note 9 to bardzo dobry telefon w swojej półce cenowej, który idealnie sprawdzi się w rękach dziecka. 6,5-calowy wyświetlacz IPS w wysokiej jakości wyświetli filmy, zdjęcia oraz inne obrazy, które znaleźć możemy w Internecie. Jasność ekranu natomiast potrafi osiągnąć nawet 395 ppi, dzięki czemu nawet w mocnym słońcu będziemy w stanie korzystać z urządzenia. Xiaomi Redmi Note 9 posiada 4 aparaty, które pozwolą wyjątkowo uwiecznić chwilę. Główny, o rozdzielczości 48 Mpix sprawdzi się w praktycznie każdej sytuacji, pozostałe natomiast, czyli ultraszerokokątny, makro oraz czujnik głębi posłużą w bardziej specyficznych. Tym samym zyskujemy kompleksowy zestaw fotograficzny. Telefon komórkowy to jednak nie tylko kamery, lecz także, a może nawet przede wszystkim, wydajne użytkowanie. Sercem Xiaomi Redmi Note 9 został MediaTek Helio G85, który zapewnia przyzwoitą szybkość funkcjonowania smartfona. Wsparty on został 3 GB pamięci RAM, dzięki czemu uzyskujemy wydajność odpowiadającą młodszemu dziecku. 64 GB pamięci wbudowanej pozwolą natomiast na przechowanie tylu aplikacji, ile nasza pociecha potrzebuje! Całość zamknięta została w plastikowej obudowie o szarym, modnym kolorze. Telefon zakupić możemy już od 600 złotych, co jest po prostu okazją. Ciężko bowiem znaleźć lepszy model w takich pieniądzach.