Czemu warto postawić na płytki i gdzie kupić je w najkorzystniejszych cenach?

Czemu warto postawić na płytki i gdzie kupić je w najkorzystniejszych cenach?


Czemu warto postawić na płytki i gdzie kupić je w najkorzystniejszych cenach? Płytki stanowią współcześnie jeden z najchętniej wybieranych elementów pokrycia podłoża w domach czy mieszkaniach. Już dawno przestało się nimi wykańczać wyłącznie łazienki, a dziś ciężko byłoby sobie bez nich wyobrazić kuchnię, przedpokój czy chociażby salon. Choć nie w każdym z tych pomieszczeń stanowią one główny element pokrycia podłogi, często pełnią rolę dopełnienia aranżacyjnego. Słowem: dziś po prostu trzeba je kupić.

Niestety, wszechstronność, prostota utrzymania i wytrzymałość, ale też ogromny wybór kosztują i nie każdy jest w stanie zainwestować w płytki swoich marzeń. Ale czy na pewno? Co z osobami, które odwiedzą outlet płytek? Czemu warto postawić na płytki i gdzie kupić je w najkorzystniejszych cenach? O tym wszystkim opowiemy w naszym artykule, skupiając się w nim wyłącznie na rzeczach najważniejszych.

Główne zalety postawienia na płytki

Decydując się na płytki, niezależnie od tego, czy odwiedzamy outlet płytek czy standardowy sklep z nimi, możemy liczyć na ogromne korzyści związane właśnie z ich wyborem. Tą największą jest ich wszechstronność i uniwersalność. Nie dość bowiem, że możemy bardzo swobodnie dobrać je do istniejącej aranżacji naszego wnętrza to jeszcze mamy możliwość połączenia ich z innymi jej elementami. Co więcej, ich producenci dają nam dostęp do ogromnej ilości ich kolorów, wzorów, rozmiarów oraz kształtów, co jeszcze bardziej poprawia ich użyteczność.

Płytki są bardzo łatwe w utrzymaniu – choć brudzą się dokładnie tak, jak każda inna powierzchnia, czyści się je z ogromną łatwością, co z kolei oszczędza nam mnóstwo czasu. Stanowią idealny wybór do:

  • łazienki, gdzie doceniamy przede wszystkim ich odporność na wilgoć,
  • kuchni, w której sprawdzą się ze względu na łatwe utrzymywanie ich w czystości,
  • salonu, w którym idealnie dopełnią ściankę telewizyjną,
  • przedpokoju, witając gości czystością i walorami antypoślizgowymi.

Gdzie kupować płytki? Wykaz najpopularniejszych miejsc

Czemu warto postawić na płytki i gdzie kupić je w najkorzystniejszych cenach?
Czemu warto postawić na płytki i gdzie kupić je w najkorzystniejszych cenach?

Myśląc o zakupie płytek, najczęściej udajemy się bezpośrednio do sklepu budowlanego – takiego umiejscowionego w galerii handlowej lub wolnostojącego. Rzeczywiście, jest to dobra, bo bardzo bliska nam opcja. Nie zawsze jednak tania i dysponująca ogromnym asortymentem. Opcją dla nas jest także stacjonarny sklep specjalistyczny właśnie z płytkami – w nim wybór będzie o wiele większy, ale ceny mogą okazać się dość zaporowe. Złotym środkiem w tym wszystkim może się okazać Internet, na łamach którego znajdziemy zdecydowanie największy wybór i najbardziej przystępne ceny. Jego ogromnym minusem jest jednak fakt, że płytek tak naprawdę nie możemy dotknąć i zobaczyć na własne oczy (przynajmniej do czasu ich otrzymania). Jak natomiast wiemy, zdjęcia bardzo często nie oddają rzeczywistości, a wręcz potrafią ją zakłamywać.

Świetną opcją dla osób, które posiadają mały budżet, ale jednocześnie chcą postawić na płytki dobrej jakości, właściwie dopasowane do aranżacji ich wnętrza, jest outlet płytek i choć towarzyszą mu zwykle negatywne konotacje, tak naprawdę nie powinien ich wzbudzać – zwłaszcza, że działa w sposób legalny i oferuje płytki znanych producentów w mocno konkurencyjnych cenach. Więcej na jego temat mówimy poniżej.

Czym jest outlet płytek i dlaczego jest tam tak tanio?

Outlet płytek, o których wspomnieliśmy na początku jest świetnym miejscem, które oferuje płytki w mocno konkurencyjnych cenach. Jego działanie jest proste – w jego asortymencie znalazło się miejsce przede wszystkim na ostatnie płytki danych serii, które najprawdopodobniej nie będą dalej produkowane. W związku z tym trzeba wziąć wszystkie, jakie są w ofercie. Nie zawsze ich ilość wystarczy, by pokryć nimi całą łazienkę, a w przypadku ewentualnej pomyłki przy kładzeniu, nie będzie możliwości ich dokupienia. Jeżeli te dwa aspekty nam nie przeszkadzają, albo też powierzchnia, którą chcemy pokryć nie jest zbyt duża, jest to opcja idealna dla nas.
Każdy outlet płytek działa we współpracy z ich producentami, w związku z czym może zaoferować absolutnie najniższą z wszystkich wspomnianych przez nas powyżej opcji cenę. Często swoje płytki sprzedaje… po kosztach, starając się pozbyć się ich z magazynu. Co ważne, proponuje bardzo szeroki ich asortyment, a w jego obrębie często (albo nawet zazwyczaj) znaleźć można płytki już dawno niedostępne w salonach sprzedaży. Możemy więc zdobyć coś nieszablonowego, unikalnego i po prostu niespotykanego.

Wybierając outlet płytek musimy jednak uważać, gdyż trafiają do niego również płytki z drobnymi ubytkami czy skazami. Zawsze więc zapytajmy pracownika, jaka jest przyczyna trafienia danego ich modelu do sprzedaży właśnie w modelu outletowym.

Podsumowanie

Choć płytki, zwłaszcza te najwyższej jakości, a zwykle po prostu takie, które nam się podobają (takie jest nasze nieszczęście) potrafią kosztować bardzo dużo, często można je zakupić taniej, sięgając po outlet płytek i choć samo jego określenie może odrzucać, nie należy się nim zniechęcać. Zamiast tego warto zapoznać się z jego ofertą i tym, jakie płytki do niego trafiają. Zwłaszcza, że korzyści płynące z postawienia na ten rodzaj wykończenia powierzchni mówią jedno: zdecydowanie warto na nie postawić.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl