W jaki sposób wybrać szkołę językową?

W jaki sposób wybrać szkołę językową?


W jaki sposób wybrać szkołę językową? Posługiwanie się, chociażby jednym dodatkowym językiem jest w dzisiejszych czasach niezwykle przydatne i stało się swoistym standardem. Dzięki znajomościom języków obcych, można liczyć na uzyskanie wymarzonego stanowiska i rozwój swojej kariery. Posługiwanie się na przykład językiem angielskim czy hiszpańskim, jest również pomocne podczas zagranicznych wyjazdów. Osoby decydujące się na poznanie któregoś z języków, przeważnie decydują się na rozpoczęcie swojej nauki w szkole językowej.

Jakie są zalety nauki właśnie w szkole językowej?

Firmy językowe oferują naukę wielu języków, a przede wszystkim języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy hiszpańskiego. Na takie rozwiązanie decydują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które chcą podnieść umiejętności swoich pracowników, zwłaszcza jeśli zajmują się oni klientami zagranicznymi. Jakie są największe korzyści wybrania szkoły językowej?

1. Wysokiej jakości wiedza

Szkoła językowa bazuje na sprawdzonym planie nauczania oraz na odpowiedniej wiedzy, która jest niezbędna do opanowania znajomości konkretnego języka. Takie placówki są przede wszystkim profesjonalne i często podejmują się współpracy z innymi firmami, pozwalającymi na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka.

2. Profesjonalna kadra lektorów

Szkoły językowe zatrudniają jedynie lektorów o odpowiednich kwalifikacjach. Mają oni wieloletnie doświadczenie, a oprócz tego lektorzy muszą przejść właściwe kursy metodyczne. Ich sposób nauczania pozwala na szybkie przyswojenie wiedzy przez uczestników lekcji, a nauka dzięki temu jest niezwykle skuteczna.

3. Nowoczesne sposoby nauczania

Placówki unowocześniają swoje plany i metody nauczania, dzięki czemu nauka w szkołach staje się dla uczestników atrakcyjniejsza i przynosi zamierzone rezultaty.

4. Kontrola nad postępami

Postępy osób uczących się w szkole są cały czas kontrolowane.

5. Motywacja do nauki

W szkole językowej łatwiej jest się skupić na nauce, aniżeli podczas nauki w domu. Dzięki temu sama nauka daje szybsze rezultaty.

Na co zwrócić uwagę, chcąc wybrać profesjonalną szkołę językową?

Decydując się o wyborze danej placówki, należy przyjrzeć się paru ważnym kwestią. Co ważne, nie tylko cena powinna wpłynąć na podjęcie decyzji, gdyż jest parę o wiele istotniejszych czynników, od których będzie zależeć, czy cały proces nauczania przyniesie pożądane rezultaty.

  • Sposób nauczania

Cały czas opracowywane są coraz to nowsze metody nauczania języków obcych. Dzięki czemu, można liczyć na skuteczną i szybką naukę, a jej efekty widać już po krótkim czasie. Przed wybraniem szkoły, warto wiec zapoznać się z jej stosowanymi metodami nauczania.

  • Ilość uczestników w grupie

W trakcie zajęć nie powinno być zbyt dużo uczestników, gdyż wówczas lektor nie będzie mógł dostosować swojego nauczania do umiejętności i wymagań danych uczestników. Kontakt z nauczycielem jest wówczas mniejszy. Niekorzystna jest również za mała ilość osób na zajęciach, gdyż nie można podjąć większej dyskusji podczas zajęć, a także poznać nowe osoby.

  • Egzamin kwalifikacyjny

Celem szkoły jest określenie poziomu znajomości języka obcego, osoby uczestniczącej w zajęciach. Właście z tego względu instytucja ta, przeprowadza egzaminy pisemne albo ustne. Jeśli kursanci oscylują na podobnym poziomie, wówczas oznacza to, iż cała metoda nauki okazuje się skuteczna.

  • Doświadczenie i kwalifikacje nauczycieli

Na jakość całego kursu wpływa przede wszystkim przygotowanie nauczyciela, musi on mieć wykształcenie kierunkowe. Jeśli chodzi o native speakerów, powinni oni posiadać certyfikaty (DELTA, TEFL, CELTA, FTBE). W nauczaniu zwłaszcza dzieci, niezwykle istotne jest właściwe przygotowanie pedagogiczne.

  • Cena i oferta szkoły językowej

Szkoły językowe często oferują wiele atrakcyjnych promocji i rabatów, z których można skorzystać dzięki Karcie Dużej Rodziny czy legitymacji studenckiej. Istotne jest jednak to, co dokładnie wchodzi w skład ceny zajęć, czy obejmuje ona dodatkowe materiały, okolicznościowe zabawy, lekcje tematyczne itp.

  • Lokalizacja szkoły językowej

Szkoła powinna być zlokalizowana w miejscu, do którego można łatwo się dostać. Najlepiej jeśli sam dojazd nie zajmuje zbyt dużej ilości czasu.

O czym jeszcze pamiętać?

W jaki sposób wybrać szkołę językową?Przed decyzją o wyborze danej szkoły językowej, warto się do niej wcześniej udać. Dobrym rozwiązaniem jest również tak zwany wirtualny spacer po szkole. Dobrze wybrać miejsce z polecenia kogoś znajomego, kto chodził na zajęcia w wybranej placówce. Warto również zapoznać się z ogólnymi opiniami na temat szkoły językowej, które można znaleźć w internecie. Takie opinie można znaleźć przede wszystkim na różnych forach o nauce języków, w ten sposób można uzyskać cenne informacje, o tym, jak dokładnie wyglądają zajęcia w dane szkole. Takie informacje pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji o wyborze instytucji. Jeśli osoba chcąca nauczyć się języka, wybierze się osobiście do wybranej szkoły, będzie mogła osobiście poznać część nauczycieli, którzy z pewnością udzielą wszelkich informacji i odpowiedzą na nurtujące pytania.