Sztuczne kwiaty - wady i zalety wprowadzenia ich do własnego domu

Sztuczne kwiaty – wady i zalety wprowadzenia ich do własnego domu


Urządzając dom czy mieszkanie zawsze dużą uwagę przykładamy do tego, by nasze lokum było przytulne i przyjemne – to właśnie te rzeczy w największym stopniu wpływają na komfort życia w nim. Jedną z rzeczy niemalże nieodzownych dla niego są wszelkiego rodzaju kwiaty. Większość z nas kojarzy je z koniecznością ich stałej i regularnej pielęgnacji. Nie zawsze tak jednak musi być – istnieje bowiem opcja zakupu kwiatów sztucznych. Czy jednak sprawdzą się w życiu codziennym? Czy nie okażą się tandetne i – zgodnie z planami – nadadzą pomieszczeniu życia? Czemu każda hurtownia sztucznych kwiatów cieszy się dziś tak dużym zainteresowaniem? Sztuczne kwiaty – wady i zalety wprowadzenia ich do własnego domu: te wszystkie rzeczy postaramy się nakreślić w naszym dzisiejszym wpisie.

Hurtownia sztucznych kwiatów – dlaczego ludzie tak często ją odwiedzają?

Sztuczne kwiaty w dzisiejszych czasach cieszą się ogromną popularnością, co stoi w swoistym kontraście z tym, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu, kiedy uważane były za nieco tandetne, będąc wyrazem oszczędności i słabego gustu. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła – nowoczesne technologie sprawiły, że sztuczne kwiaty wyglądają jeszcze lepiej, bardziej realistycznie, a jednocześnie zachowały wszystkie swoje główne zalety. Wśród tych najistotniejszych wymienić można:

  • duży ich wybór – każda hurtownia sztucznych kwiatów dysponuje naprawdę szeroką ich paletą – wybrać możemy rośliny zarówno typowo polskie, jak i bardziej egzotyczne (które, nota bene, w swojej naturalnej formie nie miałyby w naszym kraju racji bytu); co ciekawe, coraz więcej sklepów i hurtowni umożliwia samodzielne komponowanie sztucznych kwiatów, co pozwala jeszcze lepiej dostosować je do miejsca docelowego, w którym finalnie mają się znaleźć;
  • możliwość umiejscowienia ich w absolutnie każdym miejscu – kwiaty nie wymagają specjalnych warunków do swojego wzrostu, gdyż… nie rosną; można śmiało traktować je niczym mebel, możliwy do postawienia w absolutnie każdym miejscu – nawet tym najbardziej zapewnionym, bez dostępu do wilgoci oraz świeżego powietrza;
  • brak właściwości alergicznych – współcześnie bardzo wiele osób jest uczulonych na pyłki kwiatów – w przypadku ich sztucznych odpowiedników nie mamy takiego problemu, gdyż te po prostu nie pylą;
  • małe wymagania co do pielęgnacji – podczas gdy naturalne kwiaty wymagają od nas regularnego ich podlewania, nawożenia, a niejednokrotnie i walki z insektami, z kwiatami sztucznymi nie mamy tego problemu. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ich pielęgnacja przypomina dbanie o meble i wymaga od nas wyłącznie okazjonalnego przecierania ich z kurzu, na przykład w czasie porządków generalnych.

Sztuczne kwiaty są zatem rozwiązaniem nie tylko oszczędnym, ale też bardzo praktycznym. Sprawdzą się w domach osób zalatanych, niemających czasu na dbanie o rośliny.

Wady sztucznych kwiatów – czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Jak każda inna rzecz, kwiaty sztuczne posiadają też swoje wady, które powinno się mieć na uwadze jeszcze zanim się w nie zainwestuje. Wiele spośród wątpliwości może rozwiać dobra hurtownia sztucznych kwiatów, której pracownicy zawsze są chętni do pomocy i wyjaśniania kwestii nie do końca dla nas jasnych.

Sztuczne kwiaty - wady i zalety wprowadzenia ich do własnego domuZdecydowanie największą wadą, która przychodzi na myśl absolutnie każdemu, kto ma styczność ze sztucznymi kwiatami, jest to, że brakuje im naturalności. Podczas gdy ich prawdziwe odpowiedniki wprowadzają do mieszkania mnóstwo życia, sztuczne dodają go nieco mniej. Życie to bowiem nie tylko kolory, a sam fakt, że dana roślina jest się w stanie rozwijać, zmieniać, a poniekąd jest zależna od nas i naszej pielęgnacji sprawia, że bardziej ją szanujemy i uważamy ją za bardziej wartościową. Kwiaty sztuczne świetnie wyglądają, ale nie zawsze są tak przyjemne w dotyku. Choć sam fakt, że nie pylą dla wielu może okazać się plusem, kwiaty sztuczne nie wydzielają też żadnego zapachu, co nieco odejmuje im atrakcyjności.
Kwiaty sztuczne potrafią być tanie – to prawda. Jeżeli jednak zapłacimy za nie mało, zazwyczaj otrzymamy produkt o jakości adekwatnej cenie. Jeżeli z kolei chcemy kupić kwiat porządny, doskonale imitujący jego prawdziwy odpowiednik, a dodatkowo dostosowany do naszych potrzeb (między innymi pod względem układu gałęzi czy całej jego formy), jesteśmy w stanie wydać naprawdę sporo.

Dużo atrakcyjności naturalne kwiaty zawdzięczają pewnej nieprzewidywalności. Nikt nie wie, w jaki sposób się rozwiną w środowisku, jakie im zaserwujemy. Z kwiatami sztucznymi tego zaskoczenia nie ma, gdyż nie zmieniają się one przez cały czas pobytu w naszym domu czy mieszkaniu.

Podsumowanie

Hurtownie sztucznych kwiatów nie bez powodu cieszą się dziś tak dużym zainteresowaniem. Wynika ono przede wszystkim z faktu, że sztuczne kwiaty są rozwiązaniem bardzo praktycznym, wygodnym i zdecydowanie wartym uwagi. Pod wieloma względami, zwłaszcza tymi estetycznymi, biją na głowę swoje naturalne odpowiedniki. Decydując się na nie musimy jednak pamiętać, że nie są one produktami całkowicie pozbawionymi wad. Właśnie dlatego jeszcze przed ich zakupem rozważmy wszystkie “za” i “przeciw”. Zawsze możemy też odwiedzić wyżej wspomnianą hurtownię i przekonać się, jak te kwiaty wyglądają na żywo.