Pranie dywanów – samodzielne czy lepiej zlecić specjalistycznej firmie?

Pranie dywanów – samodzielne czy lepiej zlecić specjalistycznej firmie?


Każdy w swoim mieszkaniu czy też w swoim domu posiada dywany. Są to większe czy też mniejsze egzemplarze. Obojętnie jakie dywany posiadany, musimy zachować je w ciągłej czystości, ponieważ dywany są źródłem wielu bakterii. Okazuje się jednak, że pranie dywanów nie jest takie proste i czasem zastanawiamy się czy nie zlecić tej czystości profesjonalistom. Pranie dywanów – samodzielne czy lepiej zlecić specjalistycznej firmie, takiej jak Carpet?

Zrób to sam

Gdy mamy zwierzaki, to bardzo często w dywanie znajduje się wiele ich włosów oraz sierści. Możemy się także spotkać z resztkami jedzenia czy też ze śmieciami, które zwierzaki przynoszą z podwórka na swoich łapkach. Tak zaniedbany dywan nie wygląda dobrze. Co więcej jest istnym siedliskiem bakterii. Jeśli poza zwierzakami w naszym domu znajdują się także dzieci, to tego rodzaju zanieczyszczenia na dywanie mogą być bardzo niebezpieczne. W takiej sytuacji należy regularnie dbać o odkurzanie dywanu, ale także co jakiś czas prać swoje dywany. Od razu zaznaczamy, że pranie dywanów nie jest wcale prostą czynnością. Musimy się z tym liczyć. Jest to czynność, do której musimy się przyłożyć. Jakby nie było również troszkę się przy niej zmęczymy. Oczywiście wszystko od stopnia zabrudzenie dywanu. Poza podstawowymi umiejętnościami także musimy posiadać wszelkie potrzebne do prania dywanów środki.

Pranie dywanów – samodzielne czy lepiej zlecić specjalistycznej firmie?
Pranie dywanów – samodzielne czy lepiej zlecić specjalistycznej firmie?

Wśród nas na pewno są zwolennicy używania środków chemicznych, jak i także środków naturalnych, które można przygotować w domowym zaciszu. Zarówno jedne, jak i także drugie mają swoje wady i zalety. Środki chemiczne jak sama nazwa wskazuje posiadają chemię. Do tego musimy się liczyć z tym, że są niestety drogie. Wystarczy, że przejdziemy się po sklepie wielkopowierzchniowych i od ilości środków piorących dywany dostaniemy nie tylko zawrotów głowy, ale także będziemy zszokowani ceną.

Na podstawie naturalnych składników, jak na przykład ocet, sok z cytryny czy też soda możemy przygotować środki czyszczące oraz piorące. Jeśli bylibyśmy zainteresowani tego rodzaju środkami, to w sieci znajdziemy mnóstwo blogów, na których różne instrukcje są przekazywane. Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Wystarczy, że odpowiednio połączymy poszczególne proporcje.

Odchodząc troszkę od tematu środków do prania dywanów musimy mieć świadomość, że nikt nam nie daje gwarancji, że rzeczywiście zabrudzenie zejdziemy. Musimy się liczyć z tym, że pomimo naszego wysiłku, straconego czasu oraz straconych pieniędzy plamy będą w dalszym ciągu tak widoczne jak wcześniej. Czy zatem mamy jakąś alternatywę? Alternatywą jest zlecenie prania dywanów profesjonalnej firmie.

Firma piorąca

Jak widzimy alternatywa zawsze jest. Jeśli pranie dywanów przewyższa nasze umiejętności, czy też po prostu nie mamy na to czasu, to powinniśmy skorzystać z pomocy firmy piorącej. Tego rodzaju firm na rynku jest naprawdę sporo. Najczęściej współpraca z tego rodzaju firmą wygląda w ten sposób, że zawozimy do siedziby firmy dywan czy też dana firma odbiera go od nas. Po zakończeniu usługi firma nam przywozi odmieniony i przede wszystkim czysty dywan czy też sami go odbieramy. Jest to już zależne od konkretnej firmy oraz od warunków, na których się z nią umówiliśmy. Oczywiście za tego usługę musimy swoje zapłacić. Nikt za darmo nam dywanu nie wypierze. Pewnie wiele osób jest zainteresowanych ceną takiej usługi. Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Musimy się liczyć z tym, że cena końcowa przede wszystkim jest zależna od danej firmy, ale nie tylko. Bardzo duże znaczenie ma także wielkość dywanu oraz przede wszystkim stopień jego zanieczyszczenia. Firma na miejscu odbioru dywanu czy też na podstawie zdjęć (jeśli załatwiamy wszystko online) ocenia stan naszego dywanu i proponuje cenę. Taka wycena jest niewiążąca. Możemy się na nią zgodzić czy też nie.

Odpowiedni wybór firmy

Jednak jeśli interesuje nas profesjonalne pranie dywanów, to powinniśmy przede wszystkim skupić się na wyborze odpowiedniej firmy. Każdą firmę, którą jesteśmy zainteresowani powinniśmy wyszukać w sieci i zapoznać się z opiniami o niej. Opinie mogą być pozytywne (oby takie były), jak i także negatywne. Oczywiście jesteśmy zainteresowani współpracą z firmą, która posiada najlepiej samych zadowolonych klientów. Przy wyborze oczywiście sugerujemy się ceną, ale musimy wiedzieć, że czasem się to nie sprawdza. Najczęściej wybieramy najtańsze firmy, które niestety nie oferują zbyt wysokiej jakości świadczonych usług.

W związku z tym da się mało zapłacić, ale usługa może zostać wykonana nie tak jak sobie tego życzyliśmy. Koniec końców nie będziemy z tej usługi zadowoleni. Nie od dzisiaj się mówi, że lepiej czasem jest dopłacić nieco więcej do danej usługi i cieszyć się naprawdę nienagannym wykonaniem. Właśnie w firmy z wyższej półki powinniśmy celować, a się nie zawiedziemy. Bardzo bezpiecznie jest również wybierać firmy z polecenia. Z usług prania dywanów korzysta wiele osób, a więc na pewno ktoś z naszych znajomych czy też z rodziny może nam odpowiednią firmę z całego serca polecić.