Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej


Medycyna estetyczna od wielu lat umożliwia nam poprawę naszego wyglądu zewnętrznego, a jak wiadomo, młody wygląd to coś, do czego dążą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Przy pomocy odpowiednio dobranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej można nie tylko pozbyć się pierwszych oznak starzenia się skóry w postaci zmarszczek, ale również usunąć szpecące blizny, rozstępy oraz cellulit. Jakie są najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i jakich efektów ich zastosowania możemy się spodziewać?

Toksyna botulinowa

medycyna estetyczna Warszawa
medycyna estetyczna Warszawa

Nasza skóra wraz z biegiem lat zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, dlatego też na takich obszarach naszej twarzy jak czoło, skronie oraz nos zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Problem ten jest dość powszechny, jednak można z nim w bardzo skuteczny sposób walczyć, decydując się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na wstrzyknięciu botoksu. Czym jednak jest wspomniany botoks? Toksyna botulinowa wykorzystywana podczas zabiegu to preparat (zwany również jadem kiełbasianym), który wprowadzony pod skórę, blokuje impulsy nerwowe prowadzące do skurczów mięśni. Po wstrzyknięciu tego preparatu zmarszczki ulegają spłyceniu, jednak decydując się na przeprowadzenie tego zabiegu, należy mieć świadomość tego, iż po kilku miesiącach problem powrócił i zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Osocze bogatopłytkowe

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznejJeśli z jakichś przyczyn w celu usunięcia zmarszczek nie jest możliwe przeprowadzenie zabiegu przy wykorzystaniu toksyny botulinowej warto rozważyć terapię osoczem bogatopłytkowym zwaną inaczej wampirzym liftingiem. Zabieg ten wskazany jest przede wszystkim dla osób, które mają uczulenie na substancje znajdujące się w preparatach wypełniających zmarszczki. Osocze bogatopłytkowe to bowiem w pełni naturalny preparat, który pozyskiwany jest z naszej krwi. W jego składzie znajdują się komórki i czynniki wzrostu pobudzające fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. W trakcie zabiegu pobraną krew umieszcza się w specjalnej wirówce, przy pomocy której otrzymuje się właśnie wspomniane osocze, które następnie wprowadzone zostaje pod skórę. Efekty zabiegu utrzymują się przez ok. 6 miesięcy i w tym czasie nie trzeba wykonywać żadnych innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Nici liftingujące

Kolejnym hitem w medycynie estetycznej są nici liftingujące stanowiące świetną alternatywę dla inwazyjnego liftingu twarzy. Dzięki wspomnianym niciom można w bardzo szybki sposób usunąć zmarszczki, pozbywając się przy okazji zwiotczałej skóry (jest to wynik ubytku kolagenu i elastyny z naszej skóry). Na czym jednak polega sam zabieg? W trakcie jego przeprowadzania pod skórę wprowadza się specjalne nici, które pomagają spłycić zmarszczki, poprawiając tym samym zarówno wygląd, jak i stan skóry. Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak w ciągu kilku godzin problem powinien całkowicie ustąpić.

Lipoliza iniekcyjna

Nieodpowiednia dieta, a także siedzący tryb życia to główne czynniki odpowiedzialne za przyrost tkanki tłuszczowej na takich obszarach naszego ciała jak uda, pośladki, ramiona oraz brzuch. Oczywiście zmiana trybu życia to klucz do sukcesu, jednak efekt smukłej sylwetki można uzyskać nieco szybciej decydując się na lipolizę iniekcyjną. Wspomniany zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnego preparatu, który pomaga rozpuścić tkankę tłuszczową na wspomnianych powyżej partiach naszego ciała.

Kriolipoliza

Terapia zimnem od wielu lat wykorzystywana jest do walki z przeróżnymi dolegliwościami, jednak znalazła również pewne zastosowanie w walce o piękny wygląd. Kriolipoliza to dosyć popularny zabieg, przy pomocy którego można w skuteczny sposób rozprawić się z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w szczególności na udach, brzuchu i boczkach. Sam zabieg polega na chłodzeniu tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnego urządzenia w celu spowodowania jej rozpadu. Podczas zabiegu do określonej partii ciała przykładana jest głowica, która schładza tkankę tłuszczową do określonej temperatury. Efekty zabiegu widoczne są dopiero po kilku tygodniach i w tym czasie należy pamiętać o tym, aby każdego dnia wypijać co najmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej, ponieważ jedynie dzięki nawodnieniu organizmu tłuszcz będzie sukcesywnie z niego wydalany bez szkody dla naszego zdrowia. Nie zastosowanie się do powyższych zaleceń może skutkować brakiem widocznych efektów zabiegu.

Karboksyterapia

Kolejnymi bardzo poważnymi problemami wielu kobiet są rozstępy oraz cellulit, z którymi możemy się jednak rozprawić, decydując się na tzw. karboksyterapię. Zabieg ten polega na podskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla, który w szybki sposób pomaga poprawić wygląd naszej skóry. Tuż po wprowadzeniu przez specjalistę gazu ten zaczyna rozchodzić się równomiernie w tkankach, doprowadzając tym samym do rozszerzenia naczyń krwionośnych. W efekcie tego dochodzi do dotlenienia i odżywienia komórek a znienawidzona skórka pomarańczowa i nieestetycznie wyglądające rozstępy przestają spędzać nam sen z powiek.